İsveç Vize Başvuru Formu

  • Anasayfa
  • İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç vizesi başvuru formu eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla doldurulmalıdır. İsveç vize başvuru formu İsveççe veya İngilizce olarak doldurulmalıdır. İsveç vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler, başvuru dosyasındaki diğer evraklarda belirtilen bilgilerle tutarlı olmalıdır. İsveç vizesi başvuru formu, İsveç’e seyahat edecek yabancı vatandaş hakkında İsveç diplomatik makamlarının bilgi edinmesi amacıyla oluşturulmuştur. İsveç Konsolosluğu gerçeği yansıtmayan beyanlarla hazırlanmış başvuru dosyalarını reddetmektedir. 

İsveç vize başvurusu form ve dilekçe işlemleri sırasında gereken belgelerin eksiksiz olması; doldurulan  İsveç vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerin yanıltıcı olmaması; Konsolosluk yetkilileri tarafından en çok önem verilen hususların başında gelmektedir. İsveç vize başvuru formunuzu seyahat niyetinize bağlı olarak doldurmanız gerekmektedir. İsveç vize başvuru formunu İngilizce olarak doldurabilirsiniz.

Vize talep formu eksiksiz olarak yanıtlandıktan sonra başvuru sahibi diğer AB ülkelerine de seyahat edecekse bunu formda açıkça belirtmeli ve çok girişli Schengen vizesi talep etmelidir. Ulaşım ve konaklamaya dair destekleyici belgelerini de başvuru dosyasına eklemeyi unutmamalıdır. Türkiye’den başvuru yapacak Türkiye ikamet izinli üçüncü ülke vatandaşları başvuru formunda uyruklarını ve ziyaret niyetlerini mutlaka belirtmelidir.

Avrupa Birliği ülkelerinin ısrarla üzerinde durduğu konu güvenlik ve tedbirdir. İsveç form ve dilekçede ülkeye gerçekleştirilecek seyahat sebebi (turist, ticari, aile ziyaret) açıkça belirtilmelidir. Seyahat niyeti bilinmeyen vize başvuruları ve yanlış beyan ile doldurulmuş vize formları konsolosluk yetkilileri tarafından belirlenmektedir, vize değerlendirme sürecinde detaylı güvenlik incelemesi yapılmaktadır. Bu nedenle formların gerçeği yansıtan beyanlarla doldurulmasına özellikle dikkat edilmelidir.  İsveç’in vize başvuru standartlarına göre birtakım evraklar vize başvuru formuna eklenmelidir. Eksik evrak bulunmayan bir başvuru dosyası hazırlanmalıdır. 

İsveç vize başvuru formunu indirmek için tıklayınız. 

Yükleniyor...
Bizi Arayın