İsveç Vize İşlemleri

  • Anasayfa
  • İsveç Vize İşlemleri

Değerli başvuru sahipleri,

Planladığınız seyahat kapsamında yolculuğunuzu gerçekleştirmek için birtakım vize prosedürleri karşınıza çıkar. Bu vize koşullarını sağladığınız takdirde ülkeye giriş hakkı kazanırsınız. İsveç vize işlemleri, seyahat etmeyi düşünen yolcular için yerine getirilmesi gereken prosedürlerden oluşur. İsveç, Schengen’e üye ülkeler arasında olduğu için seyahat etmeyi düşünen yolcuların Schengen vize koşullarını sağlaması gerekir. Sayfamızın devamında vize türleri, vize başvurusunun nasıl yapıldığı, kaç günde sonuçlandığı, vize başvuru merkezleri ve vize işlem ücreti hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. Başvurunuz için hazırlıklarınıza başlamadan ilgili konsolosluk birimini arayıp bilgileri teyit ettirebilirsiniz.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, planladıkları seyahati gerçekleştirmek için gerekli vize koşullarını yerine getirmelidir. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri yapacakları kısa süreli seyahatleri için vize prosedürlerinden muaftır. Pasaportlarının geçerlilik tarihi güncel ise vizesiz seyahat edebilirler.

İsveç vize işlemlerini Ankara’dan tamamlamak isteyen başvuru sahipleri parmak izi prosedürü için başvuru merkezine gelmelidir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen ülkeleri için verilmiş parmak iziniz olsa bile başvuru merkezinde hazır bulunup parmak izi prosedürlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Ancak İstanbul’dan başvurularını tamamlamak isteyen kişilerin 25 Eylül 2014’ten sonra verilmiş parmak izleri varsa vize başvurusu için tekrar parmak izi vermelerine gerek yoktur.

Vize başvurunuz için daha detaylı bilgiye ulaşmak için iletişim numaralarımızdan bizi arayın. Euroasia GVS ile başvuru işlemlerinizi zahmet çekmeden, yorulmadan tamamlayabilirsiniz. Vize temsilcilerimizin her biri alanında uzman ve tecrübelidir. İşlemlerinizi hızlı ve kolay yoldan tamamlarlar. Seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evrak listesini ve vize ücretini help@eagvs.com adresinden bilgi maili olarak da talep edebilirsiniz.

İsveç Vize Türleri

Turistik vizesi, İsveç’i turistik/kültürel gezi amaçlı ziyaret etmek isteyen yabancı pasaport sahiplerine ayrılan vize türüyken; ticari vize ülkeye kısa süreli iş faaliyetinde bulunmak amacıyla seyahat edecekler için verilmektedir. Ticari vize ile çalışma vizesi aynı değildir. Çalışma vizesi için gidilecek ülkede faaliyet gösteren işverenle iş sözleşmesi yapılması gerekmektedir. Çalışma izni başvuruları doğrudan konsolosluğu yapılmaktadır, sonuçlanma süresi daha uzundur.

Ticari vize, turistik vize ve aile ziyaret vizesi Schengen kategorisindedir. Ziyaret vizesine başvuracak kişi, oturum izni sahibi veya İsveç vatandaşı olan kişiden konfirmasyon mektubu (davetiye) temin etmelidir. Söz konusu dilekçede o ülkede yaşayan kişi başvuru sahibinin hangi tarihler arasında yanında konaklayacağını belirtmelidir.

Başvuru için hazırlıklar yapılmadan önce vize türüne karar verilmesi gerekir. Başvurunuz için hazırlanması gereken evraklar vize türünüze göre değişir. Kısa süreli vize türleri olan turistik, ticari, aile ziyaret ve transit vize başvuruları için gerekli evrak listesi sitemizde mevcuttur. Seyahat amacınızı netleştirdikten sonra gerekli evrakları hazırlamaya başlayabilirsiniz. Vize temsilcilerimiz sizlere ihtiyaç duyduğunuz her an destek sağlamaktadır. Gerekli evrakları nasıl hazırlayacağınız ve nereden temin etmeniz gerektiği ile ilgili sormak istediğiniz soruları help@eagvs.com adresinden bize gönderebilirsiniz.

Uzun süreli kalış vize başvuruları doğrudan konsolosluk birimine yapılmalıdır. Çalışma, aile birleşimi gibi nedenlerle uzun süreli vize (d vize) başvuruları için sunulması gereken evraklar da farklılık gösterir. Konsolosluk vize bölümünden başvurunuz için hangi evrakları temin etmeniz gerektiği konusunda bilgi almanızı öneririz.

İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyahat amacınıza karar verdikten sonra seyahatinize uygun vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz. Turistik amaçlarla kısa süreli bir gezi için turist vizesine, iş görüşmesi, iş toplantısı gibi ticari amaçlarla seyahat etmeyi planlıyorsanız ticari vizeye, İsveç’te ikamet eden bir yakınızı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız da ziyaret vizesine başvurunuz. Unutmayın, vize başvurunuzun değerlendirilip hemen sonuca bağlanmasını istiyorsanız amacınız konusunda şeffaf olmanız ve doğru vize türüne başvuru yapmanız gerekir. help@eagvs.com adresinden başvurunuz için gerekli evrak listesi talep edebilirsiniz.

Vize başvurusu yapabilmek için birtakım evrakları ilgili konsolosluk birimine sunmanız gerekecektir. Başvurunuzu aracı kurum vasıtasıyla gerçekleştirirseniz bu sıkıcı prosedürlerle uğraşmanıza gerek kalmaz. Euroasia, sizleri yorucu ve sıkıcı süreçle bunaltmamak için işlemlerinizi kolay bir şekilde ve kısa sürede tamamlamaktadır. Ancak başvuru sahibinin seyahat amacına göre hazırlanması gereken evraklar farklı olacağından süreler de ona göre farklılaşır. Belgeleri temin etme süresi, başvurunun değerlendirme ve sonuçlanma süresi vize evraklarınıza göre şekillenir.

En kısa ve hızlı yoldan vizenizi almanız için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yıllara dayanan vize tecrübelerimizle siz değerli müşterilerimize en iyi vize hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Müşteri temsilcilerimizle iletişime geçip seyahat amacınız hakkında bilgi verdikten sonra sizlerle gerekli evraklar listesi, İsveç vize işlemi süreci ve ödemeniz gereken vize ücretini paylaşıyoruz. Seyahatiniz için özel durumlarınız varsa lütfen bizimle paylaşınız. Sizlere en sağlıklı vize danışmanlık hizmeti verebilmemiz için seyahatinizin detaylarını bilmemiz gerekir.

Sitemizde İsveç vize işlemleri için gerekli evrak listeleri mevcuttur. Sitemiz sizler için güncel tutulmaktadır. Ancak sizler için sitemizde paylaştığımız evrak listelerine göre hazırlık yapmadan önce vize temsilcilerimizle iletişime geçmeli, farklı bir evrak hazırlamanıza gerek olup olmadığını sormalısınız. Vize temsilcilerimizden en doğru bilgileri aldıktan sonra ofisimize göndermenizi istediğimiz belgeleri sizlerle paylaşıyoruz.

İsveç Vize Başvuru Merkezi

Vize başvurunuzu yetkili kurumlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Konsolosluk birimi, başvuruları aracı kurum vasıtasıyla kabul eder. Sizlere vize başvuru sürecinizde yol göstermekten keyif duyarız. Başvuru için yeterli zamanınızın olduğundan emin olun.

İsveç vizesini aracı firma ile alabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services başvurunuz için sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyar. Bizlere ulaştığınızda başvurunuz için nasıl bir süreç işleyeceğini size tek tek açıklamaktayız. İsveç vize işlemleri için hazırlanması gereken evrak listesi, ödemeniz gereken vize ücreti ve işlem süreci hakkında bilgi vermekteyiz. Schengen vize departmanımız, uzman vize temsilci kadrosuyla sizlere her zaman güvenilir, doğru ve kaliteli bir başvuru hizmeti sağlar.

Ankara, İstanbul, İzmir, Bodrum, Antalya, Tekirdağ ve Adana’dan başvurunuzu vize servimiz aracılığıyla sıkıcı vize prosedürleriyle uğraşmadan tamamlayabilirsiniz. Yeterli koşulları sağladığınız takdirde başvuru için şahsen gelmenize bile gerek kalmayabilir. Bu koşulları sağlayıp sağlamadığınızı temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Vize başvurunuz için gerekli evrak listesini bizlerden talep ettikten sonra hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Tarafımıza göndermenizi istediğimiz belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalı ve bize ulaştırmalısınız. Evraklarınız bize ulaştığında gerekli kontrolleri yaparak sizleri bilgilendiriyoruz. Euroasia GVS ile başvurunuz, sorunsuz bir şekilde usulüne uygun olarak ilerler.

Başvurunuzu hangi şehirden yapmanız gerektiği konusunda bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği yetki alanlarına göre farklı vize uygulamaları vardır. Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

İstenilen evrakları hazırladıktan sonra ofisimize şahsen getirebilir ya da kargo ile ulaştırabilirsiniz. Başvurunuzu Ankara’dan tamamlayacaksanız başvuru merkezlerinde bizzat bulunup parmak izi vermeniz gerekir. (Son 3 yıl içinde alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz olsa bile) Ancak İstanbul’dan başvurularını yapacak kişilerin (son 3 yıl içinde alınmış VIS ibareli Schengen vizeleri varsa) başvuru için bizzat bulunmalarına gerek yoktur, yetkili merkezler aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç vize başvuruları ortalama olarak 10 çalışma günü içinde sonuçlandırılmaktadır. İsveç Konsolosluğu bazı tarihlerde yoğun olabilmekte ve bu tarihlerde süre uzayabilmektedir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu tarafınıza kargo ile göndermekteyiz.

Vize başvuru sonuçları kişilerin sunmuş olduğu evraklara göre farklı zamanlarda açıklanabilir. Başvurunuz için gerekli evraklar eksiksiz ve usulüne uygun olarak sunulmuşsa işlem süresi yaklaşık 10 iş günü sürer. Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Vize başvurularınızı değerlendirme ve sonuçlanma yetkisinin sadece konsolosluk biriminde olduğunu hatırlatırız.

Konsolosluk birimi her iki ülkenin resmi tatillerinde de kapalı olmaktadır. Tatil günlerine yakın zamanlarda konsolosluğun yoğunluğu olabilmektedir. Başvurularınızı bu çerçevede yapmaya özen gösteriniz.

Schengen ülkelerine vize başvuruları seyahat etmeyi düşündüğünüz tarihten 3 ay önce başlar. Yani 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Ancak daha 3 aydan daha erken tarihlerde vize başvurusu yapılmamaktadır. Seyahatinize 15 günden daha kısa bir süre kalmışsa vize başvuru kabulünüz yapılmayabilir. Başvuru kabulünüz yapılsa da sonucunuz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Lütfen bu uyarıları dikkate alarak başvuru işlemlerinizi 1 ay öncesinden başlatınız.

Başvurunuz sonuçlandığında çıkan pasaportunuzu teslim alarak ikamet adresinize gönderiyoruz. Euroasia Global Visa Services başvurunuzun her aşamasında sizlere konforlu bir vize danışmanlık hizmeti sunar.

İsveç Vizesi İşlem Ücreti

Ankara Büyükelçiliği vize ücreti başvuru sahibinin yaş gurubuna, ülkeye giriş sayısına ve vize işlem şekline göre değişiklik göstermektedir. Schengen vize harç ücretine ek olarak aracı firma tarafından koordinasyon bedeli talep edilmektedir. 6 yaşından küçük başvuru sahipleri için vize harcı ödenmesine gerek yoktur. 6-12 yaş arası için farklı 12 yaş üzeri başvuru sahipleri için farklı vize harcı ödenmesi gerekir. Seyahatinizi detaylandırdıktan sonra ödemeniz gereken İsveç vizesi fiyati konusunda sizleri bilgilendiriyoruz.

İsveç vize işlemleri için ödenmesi gereken vize ücreti konsolosluk vize harcı, servis ve hizmet bedelinden oluşur. Konsolosluk vize harcı yaşları tutan başvuru sahipleri tarafından mutlaka ödenmesi gereken bir tutardır. Başvurunuzu hangi yollarla gerçekleştirmeyi tercih ederseniz eden konsolosluk biriminin belirlediği harç bedelini ödemeniz gerekir.

İsveç vizesi ücretinin içindeki konsolosluk harç bedelinin ödenmemesi durumunda başvurunuz işleme alınmaz. Başvurunuzun işleme alınması, değerlendirilip sonuca bağlanması için konsolosluk tarafından belirlenen tutarın yatırılması gerekir.

İsveç vize işlemleri için ödenmesi gereken vize ücreti ve diğer evrakları, gerekli prosedür bilgisini help@eagvs.com adresinden talep edebilirsiniz. Schengen vize temsilcilerimiz sorularınızı en kısa sürede yanıt vermektedir. Sorularınıza daha hızlı yanıt almak için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız.

İsveç Uzun Süreli (D) Vize

Aile birleşimi, çalışma, öğrenim gibi farklı amaçlarla uzun süreli oturum planı olanlar İsveç Konsolosluğunun talep ettiği durumlarına özel belgeleri şahsen konsolosluğa başvuru yaparak ibraz etmelidirler.

Kısa süreli Schengen vize başvurularıyla uzun süreli ulusal vize başvuruları birbirinden farklıdır. Uzun süreli kalış vizeleri Schengen kategorisine girmez. Schengen vize, başvuru sahiplerine 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklama imkanı sunar. Dolayısıyla daha uzun süreli vize için gidilecek ülke ulusal vizesine başvuru yapılmalıdır.

Ulusal vize başvurusu için gerekli evraklar kısa süreli Schengen evraklarıyla farklılık gösterir. Başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar konusunda ilgili konsolosluk biriminden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Sorularınızı help@eagvs.com adresinden gönderdiğinizde de en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlamaktayız.

İsveç Vizesi Hakkında!

Başvurunuz için sizlere sunduğumuz ek hizmet kapsamında, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve ulaşım rezervasyonları vardır. Ek hizmetlerimizden yararlanmak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konsolosluk birimi başvuru sahiplerinden süreç boyunca ek evrak talebinde bulunabilir.

Seyahat planlamanızda diğer Schengen ülkelerini ziyaret etmek varsa, seyahat detaylarınızdan ayrıntılı bir şekilde bahseden bir dilekçe yazmalısınız. Dilekçenize gerekli dokümanları da ekleyebilirsiniz. (ulaşım ve konaklama belgeleri vb.)

Çok girişli bir Schengen vizeyle diğer Schengen ülkelerine de seyahat hakkı kazanırsınız. Ancak ülkeye girişlerin, sınır bölgelerindeki yetkililerin inisiyatifinde olduğu unutulmamalıdır. Eğer diğer ülkeler ile konaklama süreniz eşit olacaksa ilk giriş yapılacak ülke konsolosluğundan, süreler eşit değilse en uzun konaklama yapılacak ülke konsolosluğundan vize başvurusu yapılmalıdır.

 

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın