İsveç Turistik Vize

Turistik vize başvurusunda bulunmak için temin etmeniz gereken evrak listeleri sayfamızın devamında bulunmaktadır. Turist vize için konsolosluğa ibraz edilmesi gereken evrakların titiz bir şekilde hazırlanması ve usulüne uygun olarak teslim edilmesi gerekir. Her ülkenin kendine has uyulması gereken vize prosedürleri bulunmaktadır. Ülkeye giriş yapabilmek, seyahat planlarınızı gerçekleştirebilmek için gerekli vize koşullarını sağlamanız gerekir.

Sayfamızda İsveç turist vizesi için gerekli evraklar listelenmiştir fakat evraklar zaman zaman konsolosluk birimi tarafından güncellenmektedir. Dolayısıyla başvurunuz için hazırlık yapıyorsanız, öncesinde ilgili konsolosluk biriminden evrakları teyit ettirebilirsiniz.

Turistik gezileriniz için vize başvuru işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services ile zahmetsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Gerekli koşulları sağladığınız takdirde başvuru için şahsen bulunmanız bile gerekmeyebilir. Sağlamanız gereken koşulları öğrenmek için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız. Sizlerle başvurunuz ile ilgili direkt iletişim kurduğumuzda işlemlerinizin ne kadar kolay ilerlediğini göreceksiniz.

İsveç Turist Vizesi Gerekli Evraklar

 • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport. Başvuru sahibinin seyahati için kullanacağı pasaport son 10 yıl içinde verilmiş olmalıdır. Pasaportun kimlik bilgilerinin olduğu fotoğraflı sayfası ve vize işlenmiş sayfalarının fotokopisi de sunulmalıdır. Vizenin basılması için de en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.
 • İngilizce veya İsveççe olarak doldurulacak Schengen vize başvuru formu. Vize servisimiz, başvuru sahiplerine form doldurma hizmeti vermektedir. Her yaştan başvuru sahibi form doldurmak zorundadır. Başvuru formu doğru bilgilerle ve eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra mutlaka imzalanmalıdır. Eğer kişi, imzalayamayacak kadar küçükse anne ve babası küçüğün formunu imzalamalıdır. İsveç turistik vize başvuru formunu görmek için tıklayınız.

Uyarı!

Süreç boyunca ilgili konsolosluk birimi başvuru sahiplerine ulaşmak isteyebilir. Bu yüzden başvuru formuna iletişim bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.

 • 2 adet yeni biometrik fotoğraf. (35x45 ölçülerine sahip, beyaz fon) İsveç vizesi fotoğraf ölçüsü için tıklayınız.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Ulaşım ve Konaklama Belgeleri
 • Son on yılda çıkarılmış, en az iki adet boş sayfası bulunan Pasaport (seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği olmalı). Pasaportta varsa damga ve vizenin işlenmiş olduğu sayfaların fotokopisi da sunulmalıdır.
 • İki adet biometrik fotoğraf
 • Schengen bölgesi ülkeleri için sunulması zorunlu olan seyahat sağlık sigortası
 • Konaklama süresince tüm masraflarınıza yetecek kadar para. İsveç için günde en az 450 Kron’dan hesaplanmalıdır.  Konaklayacağınız yer için önceden ödeme yapıldıysa bu miktar biraz daha düşük olabilir. İsveç Konsolosluğuna finansal durumunuzu destekleyici belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir (güncel hesap özeti).

Sayfamızın devamında mesleksel evrak listesi bulunmaktadır. Yukarıda tek tek açıklanan evraklara ek olarak başvuru sahibinin mesleğine uygun evrakları da temin etmesi gerekir.

Çalışanlar için;

 • Güncel Tarihli Şirket Evrakları (vergi levhası, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve imza sirküleri)
 • SGK İşe başlama bildirgesi ve 4A hizmet dökümü
 • Maaş Bordrosu
 • En az 4000 TL bakiyeli banka hesap özeti, kaşe, ıslak imza ve banka sirküleriyle birlikte
 • İşyeri izin yazısı. Şirket yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına, İsveç Konsolosluğuna hitaben hazırlanacak, çalışanın hangi tarihlerde izinli olacağını belirtir şirket yazısı.

İşverenler için;

 • Hizmet dökümü
 • Güncel şirket evrakları (imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi kopyası ve faaliyet belgesi)
 • Vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben ve İngilizce yazılmalıdır.)

Çiftçiler için;

 • Tarım odasından temin edilen çiftçilik belgesi

Emekli ise;

 • Emeklilik belgesi/emekli maaş bordrosu/banka hesap dökümü

Öğrenci İse;

 • Öğrenci Belgesi

18 yaşından küçükler için;

 • Turist vizesi başvuru sahibi 18 yaşını aşmamışsa sadece bir ebeveyn ya da yasal vasisi ile seyahat edecekse noter tasdikli anne baba onaylı, muvafakatnamenin asgari evraklara ek olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

DİKKAT!

Konsolosluk gerekli görmesi halinde süreç boyunca başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir, başvuru sahibinden ek evrak talep edebilir.

İsveç Turist Vizesi

Turistik amaçlarla, farklı kültürleri tanımak için seyahat etmek isteyen kişiler turist vizesine başvurmalıdır. Turist vizesi, bir acentenin düzenlediği tur aracılığı ile yapılan seyahat için ya da kişinin kendi tatil planını organize etmesiyle başvurduğu vize türüdür. Ülke, Schengen bölgesi üyesi olduğu için Schengen vizesine sahip T.C. vatandaşları seyahatlerini İsveç’ten başlatmaları halinde diğer Schengen bölgesi ülkelerini de vize tarih aralığı içinde ziyaret edebilirler.

Turist vizesi, gidilecek ülkeden herhangi bir davet almadan, turizm ve gezi amaçlı olarak ziyaret etmek isteyen kişiler için verilmektedir.

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri seyahat edilecek ülkenin vize prosedürüne tabidir. T.C. Hususi, Gri ve Siyah pasaport sahipleri 180 içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla turistik vize prosedüründen muaf tutulmuşlardır. Konsolosluk, direkt olarak yapılan vize müracaatlarını kabul etmemektedir. Schengen vize başvuruları Konsolosluğun yetkilendirdiği seyahat acentesi aracılığıyla yapılmaktadır. Turist vizesi başvuru belgelerinde beyan edilen veriler, Schengen biyometrik ölçüleriyle uyumlu olmalıdır. Konsolosluğa beyan edilecek biyometrik veriler, Büyükelçiliği/Konsolosluğunun belirlediği ölçülerde hazırlanmalıdır.

Turistik Schengen vize başvurularında kullanılacak pasaportların Schengen bölgesinden ayrılma tarihi sonrasında en az üç ay geçerliliği bulunmalı ve son on yıldan eski olmamalıdır. Başvuru sahibinin pasaportlarında vizenin basılması için en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Konsolosluğa ibraz edilecek pasaportun sayfalarında herhangi bir yırtılma bulunmamalıdır.

İsveç turistik vize başvurularınızı vize servisimiz aracılığıyla kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Seyahatinize uygun evrak listesini ve vize ücretini help@eagvs.com adresinden talep edebilirsiniz. Her biri alanında uzman vize temsilcilerimiz, seyahatinizin kapsamına uygun olarak evrak listesi ve ödemeniz gereken vize ücreti konusunda sizlere bilgi maili gönderecektir.

Vize başvurunuzu İstanbul’dan yapacaksanız ve son 3 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz varsa bilgilerinizin halen güncel olması durumunda başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmaz. Evraklarınızı kargo ile ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuzu usulüne uygun şekillerde tamamlayarak süreç boyunca takibini yapmaktayız.

 

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın