İsveç Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi

Ziyaret vizesi başvurusu yapabilmek için en önemli evrak davetiyedir. Seyahat edeceğiniz ülkede yaşayan/ikamet eden aile/arkadaş/akrabanızdan adınıza düzenlenmiş bir davet mektubu almalısınız. Gerekli olan diğer evraklarla birlikte davetiyeyi de sunmalısınız.

Seyahat etmeyi düşündüğünüz ülkede ikamet eden bir yakınınız var ve onu ziyarete gitmek istiyorsanız aile ziyaret vizesine başvurmalısınız. Sayfamızda İsveç ziyaret vizesi için hazırlanması gereken evraklar listelenmiştir. Vize başvurunuzu yapmadan yeteri kadar bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun. Yanlış ya da eksik evrakla yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir.

Euroasia Global Visa Services ile başvurunuzu yorulmadan tamamlayabilirsiniz. Gerekli koşulları sağlamanız durumunda şahsen gelmenize bile gerek kalmayabilir. Başvurunuzu Ankara’dan ya da İstanbul’dan gerçekleştirirken farklı prosedürlerle karşılaşabilirsiniz.

İstanbul’dan başvuru yapacak kişilerin son 3 yıl içinde almış oldukları Schengen vizeleri varsa ve bilgileri güncelse şahsen gelmelerine gerek kalmaz. Ancak Ankara’dan başvurularını tamamlamak isteyen kişilerin başvuru merkezine şahsen gidip parmak izi vermesi gerekir. Detaylı bilgi için lütfen iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız ya da help@eagvs.com adresinden sorularınızı gönderiniz.

İsveç Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Tamamen doldurulmuş ve imzalanmış 119031 numaralı Application for Schengen Visa başvuru formu. Başvuru formları için verilen bilgiler gerçeği yansıtmalıdır. Özellikle iletişim ve adres bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz. Vize başvurusu için her yaştan kişi form doldurmalı ve imzalı beyan etmelidir. Başvuru formu İngilizce ya da İsveç dilinde doldurulmalıdır. Temsilcilerimiz sizlere form doldurma konusunda yardımcı olmaktadır. İsveç ziyaret vizesi başvuru formunu görmek için tıklayınız.
 • Son on yılda çıkarılmış, en az iki adet boş sayfası bulunan Pasaport (seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği olmalı). Pasaportta varsa damga ve vizenin işlenmiş olduğu sayfaların fotokopisi da sunulmalıdır.
 • İki adet İsveç vizesi fotoğraf ölçüsüne uygun biometrik fotoğraf.
 • Schengen bölgesi ülkeleri için sunulması zorunlu olan seyahat sağlık sigortası. Vize servisimiz talep etmeniz durumunda sigorta hizmeti de sunmaktadır.
 • Konaklama süresince tüm masraflarınıza yetecek kadar paranızın olduğunu ispatlamanız gerekir. Konsolosluğa finansal durumunuzu destekleyici belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir (güncel hesap özeti).
 • Ulaşım ve varsa konaklama rezervasyonları.
 • Davetiye. Adınıza gönderilmiş olmalıdır. Davetiye İsveç dilinde ya da İngilizce dilinde olmalı ve tarih atılmış olarak imzalanmalıdır. Davet eden kişinin İsveç kimliği ya da pasaport fotokopisi ve oturma izni fotokopisi de belgelerle sunulmalıdır.
 • 18 yaşını doldurmamış başvuru sahiplerinin noter onaylı muvafakatname belgesini de ibraz etmeleri gerekmektedir.

Çalışanlar için;

 • İşverenin şahsen yazdığı, çalışanın izinli olduğu tarihleri içerir dilekçe,
 • SGK (sosyal güvenlik) kayıt belgesi+ SGK hizmet dökümü
 • Güncel tarihli şirket evrakları (imza sirküleri, faaliyet belgesi, Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi ve vergi levhası)

Çiftçiler için;

 • Tarım odasından temin edilen çiftçilik belgesi

Şirket sahipleri için;

 • Ticaret odasından temin edilen şirket tescili ve sicil gazetesinin fotokopisi.
 • Vergi beyanı ve imza sirküleri
 • Hizmet dökümü

Emekli ise;

 • Emeklilik belgesi/emekli maaş bordrosu/banka hesap dökümü

Öğrenci İse;

 • Öğrenci Belgesi

Reşit değilse;

 • Aile ziyaret vizesi başvuru sahibi 18 yaşını aşmamışsa sadece bir ebeveyn ya da yasal vasisi ile seyahat edecekse noter tasdikli anne baba onaylı, muvafakatnamenin asgari evraklara ek olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

İsveç Aile Ziyareti Vizesi

Ziyaret vizesine başvurmayı düşünen kişilerin gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekir. Konsolosluğa eksik ya da hatalı evrak sunulması durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınmayabilir. Bizler size yardımcı olmak için hizmet vermekteyiz. Başvurunuzu tamamlamadan önce mutlaka gerekli bilgileri öğrendiğinizden emin olun.

Seyahat edeceğiniz ülkede yaşayan aile bireyini veya arkadaşını kısa süreliğine ziyaret etmek isteyen başvuru sahibi asgari belgelere ek olarak çeşitli evrakları ibraz etmelidir. İsveç aile ziyaret vizesi başvurusunda bulunacak kişi akrabalık varlığını destekleyici tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi evraklar sunmalıdır.

İsveç oturum izni sahibi aile bireyinin de şahsen hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır. Bunlardan ilki Konsolosluğa hitaben, şahsen yazılmış, imzalanmış davetiyedir. Ziyaret vizesinde İsveç’te yaşayan aile bireyinden temin edilmesi gereken davet mektubu İsveççe veya İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Davet mektubu ziyaret tarih aralıklarını mutlaka içermelidir.

Davet eden kişi İsveç’den alınan, üç aydan eski olmayan, güncel Personbevis’i en yakın vergi dairesinden (Skatteverket) temin etmelidir. Bunun yanında oturum izni sahibi, ailesini/akrabasını/arkadaşını davet eden kişi pasaportunu ve oturum izni kartının fotokopisini de göndermelidir. Orada yaşayan kişi hamile veya hasta ise gerekli raporun da başvuru belgelerinin arasına eklenmelidir. Aile ziyaret vizesi için talep edilen belgeler uygun kategorilere göre ibraz edilmelidir.

Vize başvurunuz için asgari belgelerinizi hazırlayarak bize ulaştırın. Başvuru için şahsen bulunmanız gerekirse sizlere haber vermekteyiz. Şahsen bulunmanız gerekirse başvuru merkezlerinde biometri prosedürü için sizlere yetkilimiz eşlik etmektedir. İşleminizin hiçbir sorun çıkmadan tamamlanması için temsilcilerimiz yanınızdan ayrılmamaktadır. Başvuru sürecinizle ilgili sormak istediklerinizi help@eagvs.com adresinden ya da iletişim numaralarımızdan bizlere ulaştırabilirsiniz. Seyahatiniz için şimdiden keyifli yolculuklar dileriz.

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın