İsveç Konsolosluğu

  • Anasayfa
  • İsveç Konsolosluğu

Konsolosluk, Türkiye’de ikamet eden İsveç vatandaşlarının ikametleri ilgili resmi evrak işlemlerinin ve vatandaşlık hizmetlerinin yürütüldüğü, bu kişilere rehberlik eden, ticari çıkarlarını koruyan aynı zamanda seyahat planları yapan T.C. vatandaşlarının vize işlemlerini değerlendirme yetkisine sahip olan resmi temsilciliktir.

Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu vize işlemleri için yetkilidir. Ancak fahri konsoloslukların vize başvurusu kabul etme, değerlendirme ve onay verme yetkileri yoktur. Sayfamızın devamında Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve diğer şehirlerde hizmet veren fahri konsoloslukların iletişim bilgileri mevcuttur.

İsveç vizesi başvuru işlemlerinizi yetkilendirilmiş aracı firmalar vasıtasıyla yapabilirsiniz. Eksik ya da yanlış bir evrakla başvurunuzu tamamlamanız sizlere zaman kaybı yaşatacaktır. Vize başvurunuzu Euroasia GVS ile hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Tüm başvuru sürecinde belgelerinizi titizlikle hazırlamakta ve başvuru işlemlerinizi tamamlamaktayız. Süreç ile ilgili sorularınızı bizlere help@eagvs.com adresinden gönderebilirsiniz, en kısa sürede geri dönüş sağlamaktayız.

İsveç Konsolosluğu Vize

Seyahat etmeyi düşündüğümüz ülkenin yerine getirilmesi gereken vize koşulları bulunmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin bu koşulları yerine getirmesi gerekir. Bordo pasaport sahipleri, geçerli bir vizeleri olmaksızın ülkeye giriş yapamazlar. Ancak Gri, Siyah ve Yeşil pasaportlular vize almadan geçerli pasaportlarıyla ülkeye giriş yapabilir.

Başkentte Büyükelçilik ve ona bağlı hizmet veren konsolosluk birimi, İstanbul’da Başkonsolosluk, Antalya, İzmir, Mersin, Alanya ve Kulu da ise fahri konsolosluklar bulunmaktadır. Büyükelçilik ve Başkonsolosluk vize konusunda yetkili bir makam iken, fahri konsoloslukların vize verme yetkisi yoktur.

İsveç vize başvurularınızı kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğuna aittir. Başvurunuz için sunduğunuz vize evrakları hatasız ve eksiksiz olmalıdır. Eksik evraklarla yapılan vize başvurularınız için olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Seyahatinizin kapsamına ve mesleki durumunuza göre hazırlayıp sunmanız gereken vize evrakları farklıdır. Vize servisimizi arayarak seyahatinizin detaylarından bahsetmeniz halinde sizlerle güncel evrak listesi ve vize ücretlerini paylaşmaktayız.

Ödemeniz gereken vize ücreti hizmet bedelimiz, servis bedelimiz ve konsolosluk vize harç bedelinden oluşur. Başvurunuzu ne şekilde tamamlarsanız tamamlayın konsolosluk harç bedelini mutlaka ödemeniz gerekir. Ödemeniz gereken İsveç vize ücreti seyahat kalış sürenize ve yaşınıza göre de farklılaşır. help@eagvs.com adresinden gerekli evraklar ve vize ücret bilgisini talep edebilirsiniz.

Vize başvurularınızı Büyükelçiliğin yetkilendirdiği merkezler vasıtasıyla yapabilirsiniz. Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin başvurularınızı tamamlamaktayız. Bunun için iletişim numaralarımızdan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Seyahat planlamalarınız konusunda sizlere danışmanlık hizmeti vermekte ve vize başvurunuzu en kolay ve hızlı yoldan tamamlamanız için sizlere yardımcı olmaktayız.

Vize başvurularınız için seyahatinizin iyi planlanması gerekir. Euroasia vize temsilcileri, sizlere seyahatinizi nasıl planlamanız gerektiği konusunda yol gösterir. Vize başvurularınız için hangi evrakları temin etmeniz gerektiği ve başvurunuzu ne zaman yapmanız gerektiği konusunda sizleri bilgilendiriyoruz. Planladığınız seyahat tarihine 1 ay kala bizlerle iletişime geçerek vize prosedürleri konusunda yardım alınız. Seyahatiniz için en doğru vize başvuru planını sizler için tasarlıyoruz.

Bilgi Notu!

Vize başvuru işlemlerini Ankara’dan gerçekleştirecek kişilerin 2014 Eylülden sonra alınmış bir Schengen vizeleri olsa dahi başvuru merkezlerine bizzat gidip parmak izi prosedürünü yerine getirmesi gerekir. Ancak İstanbul’dan başvuru yapacak kişilerin son 3 yıl içinde alınmış Schengen vizeleri varsa ve bilgileri güncelse şahsen gelmeye gerek kalmadan yetkili kurumlar aracılığıyla işlemlerini tamamlayabilirler.

Vize başvurularınızı gerçekleştirmeden önce sayfalarımızda bulunan resmi tatil günlerini kontrol etmenizi öneririz. Konsolosluk birimi iki ülkenin de resmi tatillerinde de kapalı olmaktadır. Resmi tatil günlerine elçiliğin web sayfasından da bakabilirsiniz. 

Yükleniyor...
Bizi Arayın