İsveç İstanbul Başkonsolosluğu

İsveç Başkonsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri

Adres: İstiklal Caddesi 247 (Tünel) Beyoğlu, İstanbul

Faks: +90 212 334 06 28

E-Posta: generalkonsulat.istanbul@gov.se generalkonsulat.istanbul-visum@gov.se

Web Adresi: www.swedenabroad.com

Başkonsolosluğun ziyaretçi kabul saatleri, Pazartesi 10.30-12.30 arası, Çarşamba 14.00-16.00 arasıdır.

İsveç Vatandaşlarının Pasaport İşlem Gün ve Saatleri

Tüm işlemler için konsolosluktan telefon ile randevu alınmalıdır.

İsveç Konsolosluğu konsolosluk birimi çağrı merkezi numarası 0212 334 06 06’dır. Vize ve oturum işleri için Cuma hariç hafta içi her gün 14.00 ile 16.00 arasında ilgili birime ulaşabilirsiniz.

Konsolosluk işlemleri ve vatandaşlık işlemleri içinse hafta içi her gün 10.15 ile 12.15 arasında ulaşabilirsiniz.

Dirim evrakı Pazartesi – Perşembe günleri 09.00-10.00 saatleri arasında sunulmaktadır.

İsveç Başkonsolosluğu Vize İçin Gerekli Belgeler

Vize başvurusu yapabilmek için o ülkeye özgü vize koşullarını yerine getirmeniz gerekir. Seyahat planlarınıza göre hazırlayıp sunmanız gereken vize evrakları değişir. Turistik, ticari ve aile ziyaret vize başvuruları için temin etmeniz gereken evrak listeleri sitemizde ayrı sayfalar halinde mevcuttur. Seyahat amacınıza karar verdikten sonra gerekli evrakları hazırlamaya başlamadan önce vize temsilcilerimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Turistik, ticari ve aile ziyaret vize başvuruları için sunulması gereken standart evraklar vardır. Bunlar doğru ve güncel bilgilerle doldurulmuş İsveç vize başvuru formu, Schengen ölçülerine uygun İsveç vizesi fotoğraf ölçüsü, tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan seyahat sağlık sigortası, pasaport ve fotokopisi, kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus kağıt örneği, ulaşım ve konaklama belgeleri vb.dir. Turistik vize başvurularında konaklama rezervasyonları günü gününe planlanmalı ve konsolosluk birimine sunulmalıdır. Ticari ve aile ziyaret vize başvurularında ise alacağınız davetiye önemlidir. Daveti sunamıyorsanız aile ziyaret ya da ticari vize başvurusu yapmanızı önermiyoruz.

Seyahatiniz ve vize başvurunuz hakkında vize temsilcilerimizden yeterli bilgi aldıktan sonra işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İstanbul’dan başvurularınızı tamamlamak istiyorsanız son 3 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz varsa başvuru için tekrar parmak izi vermeniz gerekmez. (Bilgileriniz hala güncelse) Bu durum sadece İstanbul başvuruları için geçerlidir.

Vize başvurunuz sonucunda değerlendirmeye yetkili kurum İsveç Ankara Büyükelçiliği ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğudur. Başvuru sürecinde ek evrak talep edilebileceğini de unutmayınız.

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Vize Ücreti

Turistik, ticari ve aile ziyaret vize başvurularınızın değerlendirmeye alınması için yatırılması gereken vize ücreti vardır. İsveç vize ücreti başvuru sahibinin yaş aralığına, ülkede konaklamayı düşündüğü süreye göre farklılık gösterir. Örneğin 6 yaşından küçük başvuru sahiplerinden vize ücreti talep edilmez.

İsveç vize evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak Başkonsolosluğun/Büyükelçiliğin sizden istediği şekilde sunmanız gerekir. Euroasia GVS,  başvurunuz için gerekli tüm hazırlıklar konusunda oldukça bilgili ve tecrübelidir. Seyahat amacınızı netleştirdikten sonra seyahat planlamanızı ve başvurunuz için yerine getirilmesi gereken vize prosedürleri hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz.

Vize ücretleri firmamızın hizmet bedeli, servis bedeli ve konsolosluk vize harç bedelinden oluşur. Serviz ve hizmet bedeli Euroasia’nın sizlere sunduğu danışmanlık hizmeti kapsamında belirlenir. Ancak konsolosluk vize harcı başvuru sahibinin mutlaka ödemesi gereken tutardır. Vize ücretleri ile ilgili bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayınız.

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Tatil Günleri

1 Ocak  Yeni yılın ilk günü

30 Mart Paskalyadan önceki Cuma

2 Nisan Paskalya

15 Haziran Ramazan Bayramı

20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi, yarım gün

21 Ağustos Kurban Bayramı

22 Ağustos Kurban Bayramı

23 Ağustos Kurban Bayramı

24 Ağustos Kurban Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

24 Aralık Noel Arifesi

25 Aralık Noel

31 Aralık Yılbaşı Gecesi

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Nerede?

Yükleniyor...
Bizi Arayın